Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Yeti poprawa wygłuszenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Yeti poprawa wygłuszenia

    Zamieszczone przez Pixon
    Zamieszczone przez kornat
    Możesz, tylko czy warto pakować się w futurę? Nie lepiej będzie wziąć np. Centrę Plus 74Ah?
    Czemu lepiej Centre Plus 74Ah zamiast Futury 72 Ah? Cena jest minimalnie wyższa ~20 zł (Futura). Za to dostajesz gwarancję na 3 lata i jakiś pakiet assistance (do dwóch zgłoszeń bodajże?)
    W lutym będę kupować akumulator i to są póki co moje dwa typy.
    Centra plus 74ah - 290 zł
    Centra futura 72 ah - 308 zł
    w granicach 300-320 zł możesz sobie wziąść Moll'a 74Ah 680A... będziesz na pewno zadowolony... kolega, który ma ze 20 zestawów ciężarówek, na pytanie o Moll'a, mówił mi, że zajebiste...

  • #2
    Yeti poprawa wygłuszenia

    Z racji,że Yeti od początku miało bardzo marnie grający Sound System zdecydowałem się na poprawę fabryki
    obecne założenie jest takie iż całość fabrycznej instalacji Sound System + Columbus zostaje na pokładzie jak była
    samo w sobie gra to całkiem przyzwoicie, problemem była jakość złożenia powodująca rezonanse oraz - co było najbardziej dotkliwe -obijanie się głośników średniotonowych o blachę w drzwiach przednich jak też całkowite trzeszczenie całości powłok drzwi tylnych
    pierwsza decyzja to poprawa tylko samych drzwi jednakże sprawy potoczyły się troszeczkę dalej i ostatecznie stanęło na wygłuszeniu całości







    więcej zdjęć

    oryginalnie między blachą drzwi a plastikowym poszyciem (boczkiem) nie występuje żaden materiał tłumiący
    niestety sam tego nie robię a mogła by to być przednia zabawa, całość żmudnej pracy to user CASKP

    w miarę postępów uzupełnię wątek

    Komentarz


    • #3
      ketivv, a co tam dałeś na nadkola? Czy GMS'em udało Ci się usunąć trzeszczenie tapicerki tylnych drzwi?
      Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

      Komentarz


      • #4
        zdjęcia na ta chwilę przedstawiają wnętrze przed oklejaniem

        Zamieszczone przez andrzej111
        co tam dałeś na nadkola?
        to oryginał fabryczny (stan przed oklejaniem)

        Zamieszczone przez andrzej111
        Czy GMS'em udało Ci się usunąć trzeszczenie tapicerki tylnych drzwi?
        jeszcze nie wiem ;-) auta nie widziałem

        drzwi już są zrobione





        tam nawet jakby "agrowłókninę" ;-) włozył to by było lepiej bo oryginalnie nie ma nic pomiędzy plastikowym poszyciem drzwi a blachą

        Komentarz


        • #5
          ketivv, niezly mod, tez bede musial pomyslec u siebie. Ile taka kompleksowa przyjemnosc :?:
          Marek



          Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
          Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

          Komentarz


          • #6
            link do zdjęć


            the end :-)

            było warto

            Komentarz


            • #7
              ketivv, widac profi zrobione. Gratki
              Opisz po krotce co konkretnie sie zmienilo podczas jazdy z muzyka i bez. Oczywiscie jak juz potestujesz w roznych warunkach. Silnik rozumie ze jest tak samo slyszalny jak byl.
              Marek



              Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
              Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

              Komentarz


              • #8
                całkowicie inaczej, bardziej "miękko" przenoszą się wibracje silnika i całego napędu na karoserię, jest to bardziej miły dźwięk, nie przeszywa już wszystkich w środku

                zmieniło się także "wybieranie" nierówności przez zawieszenie, jest przyjemnie dla ucha
                prawie nie słychać pracy silników podnoszenia opuszczania okien, jest to tylko pomruk z wyraźnym dźwiękiem przesuwającej się szyby po prowadnicy - miły dla ucha (przypomina mi Forda Scorpio 20 lat temu lub Mondeo Ghia jakieś 10 lat temu :-) )

                zresztą całość pracy wytłumienia wewnątrz przypomina właśnie wspomnianego Forda Scorpio, teraz do pełni szczęścia trzeba się będzie zająć deska rozdzielczą

                SoundSystem - największa zaletą jest fakt, że w końcu mogę go posłuchać wcześniej była to bardziej aria rezonansów boczków drzwi i metalu, gra to całkiem znośnie

                Komentarz


                • #9
                  z pytaniami sugeruje kierować się do CAS KP :diabelski_usmiech

                  Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Nexus6
                    z pytaniami sugeruje kierować się do CAS KP
                    wspominam o tym na początku

                    Zamieszczone przez ketiw
                    całość żmudnej pracy to user CASKP

                    Komentarz


                    • #11
                      :szeroki_usmiech trzeba pomyśleć

                      Było YETI Jest LEON

                      Komentarz


                      • #12
                        Nad wytłumieniem ??
                        [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                        ****** > www.audiocar.pl < ******
                        Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                        [/center:f683551993]

                        Komentarz


                        • #13
                          Si senor :szeroki_usmiech

                          Było YETI Jest LEON

                          Komentarz


                          • #14
                            Jak widać jest troche roboty
                            [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                            ****** > www.audiocar.pl < ******
                            Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                            [/center:f683551993]

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez CASKP
                              Jak widać jest troche roboty
                              Jakie koszty?

                              Było YETI Jest LEON

                              Komentarz


                              • #16
                                Puknij na PW
                                [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                                ****** > www.audiocar.pl < ******
                                Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                                [/center:f683551993]

                                Komentarz


                                • #17
                                  dzisiaj zrobiłbym tak na podłogę Dynamat Extrem na drzwi tak jak jest czyli Superlite
                                  na tyle na ile wyszukałem informacje Superlite jest około 30% lżejszy od Extrem
                                  na samą podłogę nie poszło aż tak dużo maty (tylko 1 klejenie w przeciwieństwie do drzwi)
                                  z wyliczeń wynika, ze waga mat Dynamat użytych to jakieś 15-16 kg, gdyby na podłogę użyto Extrem zamiast Superlite waga wzrosłaby o 2,5-3,5 kg co i tak było by do "strawienia" bo wg. mojego założenia nie chciałem przekroczyć 30 kg

                                  u mnie w dieslu efekt tłumienia drgań rozchodzących się po "stali" od silnika jest widoczny
                                  aż mnie korci żeby poeksperymentować ze ścianą grodziową i nadkolami kół z przodu

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jeśli będzie trzeba - ściągniemy dechę i osprzęt
                                    [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                                    ****** > www.audiocar.pl < ******
                                    Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                                    [/center:f683551993]

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ketivv, obejrzyj wątki z tłumienia mojego Blackbirda :diabelski_usmiech
                                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Rodzice kupili 3 miesiące temu yeti i z rękom na sercu nie słyszałem żadnych rezonansów czy tez innych niepożądanych dźwięków. Pytanie czy poprawili wygłuszenie czy tez w twoim nie dali kompletnego wyluszenia :P Swoja droga kiedyś fabie wygłuszałem taśmą dekarską i zdało egzamin
                                        Biały klekot

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Maniuś
                                          Pytanie czy poprawili wygłuszenie czy tez w twoim nie dali kompletnego wyluszenia :P
                                          Czy też masz inny próg tolerancji :szeroki_usmiech
                                          Mówię Ci to z rękom
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez szkoda
                                            Czy też masz inny próg tolerancji :szeroki_usmiech
                                            Mówię Ci to z rękom
                                            pytanie na co? na ból ?? wiadomo, że wszystko zależy od człowieka i jego ucha
                                            Biały klekot

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              ketivv, ketivv,
                                              Ja od jakiegoś czasu wojuję z wyciem z tyłu w moim yeti.
                                              Masz też diesla czy u ciebie tez było słychać tył samochodu?
                                              Konkretnie wycie podczas prędkości 100 - 120?
                                              Pozdrawiam
                                              andre

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez fire
                                                Konkretnie wycie podczas prędkości 100 - 120?
                                                jeśli chodzi o "względny komfort" to auto kosztowało mnie dosłownie dużo zdrowia
                                                Skoda pod względem wygłuszenia to tandeta w środku cały czas było słychać jakieś wycia do tego w połączeniu z drganiami przenoszonymi od silnika
                                                auto przed wygłuszeniem było bardzo głośnie i przez to męczące w ruchu autostradowym
                                                teraz zrobiło się dużo ciszej
                                                a jednym z głównych dźwięków przy 120 km/h jest świst (lekki gwizd) lusterka zewnętrznego, ostatnio mi żona zwróciła uwagę, że głośno pracują wycieraczki przedniej szyby prawda jest taka, że teraz ich pracę wyraźnie słychać ;-)

                                                zrobienie tego wygłuszenia to zdecydowanie najlepiej wydane pieniądze na to auto
                                                tylko dzięki temu się go nie pozbyłem bo 15-20 godzinna jazda autostradą była udręką
                                                pod tym względem to teraz inne auto

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  ketivv,
                                                  No właśnie Yeti jest dość głośnym samochodem.
                                                  Trochę jestem między młotkiem a kowadłem.
                                                  Kupiłem moje yeti w marcu na zimowych oponach i wtedy sądziłem że głośne zachowanie się elementów napędowych to wina tylko i wyłącznie opon. I po prostu nie zwracałem na te szczegóły uwagi. Po zmianie na letnie opony coś mi przestało pasować i rozpocząłem poszukiwania problemu a raczej jego rozwiązania.
                                                  Przejechałem się yeti sąsiada 1.8 tsi i wydaje mi się że jest jakby lepiej. Jego yeti jest dopasione maksymalnie w co się tylko da, więc może lepiej też wygłuszone, do tego to benzyna - inny silnik wydech itd - po za tym przejażdżka była krótka.
                                                  Być może problemem w moim przypadku nie jest napęd czy łożyska czy piasty itd tylko zbyt wygórowane oczekiwania co do komfortu jazdy tym autem.
                                                  Zastanawiam się teraz nad tym co napisałeś. Drzwi pod car audio już zrobiłem bo mi nie pasowało jak gra oryginał po za tym mam wersję SIEKIERA że nawet głośników z tyłu nie było, więc dołożyłem i wygłuszyłem drzwi ( firma BASSER ) też się znają na robocie. Kolejnym etapem miał być kufer ale postanowiłem że poczekam aż się nie uporam z moim problemem ale teraz może zainwestuję w dalsze wygłuszenie mojego yeti.
                                                  Co myślisz? Ogólnie zgadzam się z tym co napisałeś jazda yeti na dłuższych dystansach i zamknięcie się szczelnie w środku plus nawiew na I bieg i wyłączenie radia równa się ból głowy :!:
                                                  andre

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X